Life in color
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Life in color

RPG !
 
AcasaAcasa  Ultimele imaginiUltimele imagini  CăutareCăutare  ÎnregistrareÎnregistrare  ConectareConectare  

 

 Un mic apartament uitat de lume.

In jos 
2 participanți
AutorMesaj
Ethna Yonemi
Admin
Ethna Yonemi


Mesaje : 39
Data de înscriere : 13/05/2010

Un mic apartament uitat de lume. Empty
MesajSubiect: Un mic apartament uitat de lume.   Un mic apartament uitat de lume. EmptyMier Mai 19, 2010 3:10 pm

Stateam pe pat si incercam sa nu adorm. Eram foarte obosita sin cauza ca am facut exercitii fizice toata ziua. Eram total stoarsa de puteri, dar dusul revigorant pe care l-am facut mi-a dat putina energie si nu puteam dormi. Am decis sa iau o carte ca sa citesc, si am ales-o pe cea care imi placea cel mai mult: Jurnalele Vampirilor I: Trezirea.
Am zambit usor si am inceput sa citesc.
9
Ea nu era reincarnarea lui Katherine.
Indreptandu-se catre pensiune in tacerea violacee de dinainte de ivirea zorilor, Stefan se gandi la lucurul acesta.
Asta ii spusese si ei, si era adevarat, dar abia acum isi dadea seama cat de mult ii trebuise ca sa ajunga la aceasta concluzie. Fusese constient de fiecare rasuflare si miscare a Elenei timp de multe saptamani, si inregistrase fiecare diferenta.
Parul ei avea o nuanta mai deschisa decat cel al lui Katherine, iar sprancenele si genele erau mai inchise la culoare. Ale lui Katherine fusesera aproape argintii. Si se misca mult mai liber; fetele din epoca aceasta se simteau mult mai bine in trupurile lor.
Nici macar ochii ei, ochii aceia care in prima zi il facusera sa incremeneasca in socul recunoasterii, nu erau de fapt la fel. ochii lui Katherine fusesera de obicei mari de o uimire copilareasca sau lasati in jos, asa cum se cuvenea pentru o fata la sfarsitul secolului al cinsprezecelea. Dar ochii Elenei iti intalneau deschis privirea, se uitau la tine direct, fara sovaiala. Iar uneori se ingustau, plini de hotarare, sau provocatori, asa cum nu facusera niciodata ochii lui Katherine.
[. . .]
Sus In jos
Misaki Kimura

Misaki Kimura


Mesaje : 67
Data de înscriere : 14/05/2010

Un mic apartament uitat de lume. Empty
MesajSubiect: Re: Un mic apartament uitat de lume.   Un mic apartament uitat de lume. EmptyMier Mai 19, 2010 7:22 pm

Plictiseala isi puse din nou amprenta asupra mea, asa ca m-am decis sa incep prin a terozira persoane pentru a scapa de plictiseala. Am iesit din camera imbracata intr-un tricou mai lung si o pereche de boxeri, si m-am oprit in fata unei usi .
-Hey! E cineva acasa?? am inceput sa strig eu in timp ce bateam in usa. " sigur o sa ma faca nebuna persoana ce se afla inauntru..ori in cel mai rau caz sa-mi dea cu ceva in cap" gandi amuzata pe fata aparandu-mi un zambet.
Sus In jos
Ethna Yonemi
Admin
Ethna Yonemi


Mesaje : 39
Data de înscriere : 13/05/2010

Un mic apartament uitat de lume. Empty
MesajSubiect: Re: Un mic apartament uitat de lume.   Un mic apartament uitat de lume. EmptyMier Mai 19, 2010 8:57 pm

Am oftat usor. Chiar nu aveam chef de musafiri, mai ales cand citeam, dar nu aveam ce face. M-am ridicat cu greu si am trantit cartea de masuta din sticla din mijlocul sufrageriei. Am pus mana pe clanta si am tras brusc usa. M-am uitat la persoana care, dupa parerea mea, parea pierduta si am clipit uimita de cateva ori.
-Te pot ajuta cu ceva? am intrebat, strangand usor unul din ochi.
Sus In jos
Continut sponsorizat





Un mic apartament uitat de lume. Empty
MesajSubiect: Re: Un mic apartament uitat de lume.   Un mic apartament uitat de lume. Empty

Sus In jos
 
Un mic apartament uitat de lume.
Sus 
Pagina 1 din 1

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Life in color :: Camin :: •Apartamente-
Mergi direct la: