Life in color
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Life in color

RPG !
 
AcasaAcasa  Ultimele imaginiUltimele imagini  CăutareCăutare  ÎnregistrareÎnregistrare  ConectareConectare  

 

 O cafea şi ceva dulce.

In jos 
3 participanți
AutorMesaj
Satoshi Matsumoto.

Satoshi Matsumoto.


Mesaje : 69
Data de înscriere : 17/05/2010

O cafea şi ceva dulce. Empty
MesajSubiect: O cafea şi ceva dulce.   O cafea şi ceva dulce. EmptyMar Mai 18, 2010 9:42 pm

Intră în cofetărie vrând să mânânce ceva cu frişcă , închise uşa în urma sa şi îşi lăsă jos pe aceea canapea de la fereastră dar totuşi mai ferită de văzul lumii , îşi aşeză mai bine ochelarii de vedere ce în schimbau cât de cât la înfăţişare şi comandă o prăjitură şi o cafea simplă , între timp îşi scoase o carte începând să citească.
Sus In jos
Naoki Choshi

Naoki Choshi


Mesaje : 179
Data de înscriere : 17/05/2010

O cafea şi ceva dulce. Empty
MesajSubiect: Re: O cafea şi ceva dulce.   O cafea şi ceva dulce. EmptyMar Mai 18, 2010 10:05 pm

Am intrat in cofetarie dorind sa mananc ceva dulce. De cum am intrat m-am impiedecat de pragul usii si am cazut dar m-am ridicat imediat.Ma duc in mijlocul cofetariei si ma uit dupa un loc unde sa pot sta si eu.
Sus In jos
Satoshi Matsumoto.

Satoshi Matsumoto.


Mesaje : 69
Data de înscriere : 17/05/2010

O cafea şi ceva dulce. Empty
MesajSubiect: Re: O cafea şi ceva dulce.   O cafea şi ceva dulce. EmptyMar Mai 18, 2010 10:10 pm

Privi cu coada ochiului spre tipul ce tocmai căzuse , dar nu băgă de seamă şi luă în mână linguriţa gustând din prăjitura dabia adusă.
''Bunăă..yii!'' replică în sinea s-a zâmbind slab şi schiţat.
Sus In jos
Naoki Choshi

Naoki Choshi


Mesaje : 179
Data de înscriere : 17/05/2010

O cafea şi ceva dulce. Empty
MesajSubiect: Re: O cafea şi ceva dulce.   O cafea şi ceva dulce. EmptyMar Mai 18, 2010 10:11 pm

Am oftat cand am vazut ca nu aveam unde sta asa ca m-am dus la tejghea. M-am asezat pe un scaun si mi-am comandat niste amandine.
Sus In jos
Satoshi Matsumoto.

Satoshi Matsumoto.


Mesaje : 69
Data de înscriere : 17/05/2010

O cafea şi ceva dulce. Empty
MesajSubiect: Re: O cafea şi ceva dulce.   O cafea şi ceva dulce. EmptyMar Mai 18, 2010 10:16 pm

Continuă să citească plictisit , dar l-a un moment dat aruncă cartea în sictir pe masă şi îşi termină prăjiura lăsând cafeaua să se mai răcească.
Sus In jos
Naoki Choshi

Naoki Choshi


Mesaje : 179
Data de înscriere : 17/05/2010

O cafea şi ceva dulce. Empty
MesajSubiect: Re: O cafea şi ceva dulce.   O cafea şi ceva dulce. EmptyMar Mai 18, 2010 10:18 pm

Am vazut ca scaunul se putea invartea asa ca am inceput sa ma invart cat timp asteptam sa-mi vina prajitura.
Sus In jos
Satoshi Matsumoto.

Satoshi Matsumoto.


Mesaje : 69
Data de înscriere : 17/05/2010

O cafea şi ceva dulce. Empty
MesajSubiect: Re: O cafea şi ceva dulce.   O cafea şi ceva dulce. EmptyMar Mai 18, 2010 10:34 pm

Îl privi pe tipul ce se învârtea pe scaun.
-Chestia aia ar putea fi distractivă... şopti pentru sine terminând cafeaua apoi sprijinindu-şi capul în coate.
Sus In jos
Naoki Choshi

Naoki Choshi


Mesaje : 179
Data de înscriere : 17/05/2010

O cafea şi ceva dulce. Empty
MesajSubiect: Re: O cafea şi ceva dulce.   O cafea şi ceva dulce. EmptyMar Mai 18, 2010 10:38 pm

Deodata cineva imi opreste scaunul si cum nu ma tineam am zburat de pe el direct pe podea. Cand ma uit sa vad cine fusese era chelnerita.
-Auch!A durut!i-am zis ridicandu-ma.
C:Ti-am zis sa nu te mai joci asa!Hai ia si mananca!imi zice aratandu-mi amandinele.
Ma bosumflez si ma asez pe scaun. Chelnerita ma apuca de obraji si incepe sa se joace cu ei.
-Hei lasa-ma!strig luandu-i mainile de pe obrajii mei.Mananc gata mananc!ii zic si incep sa mananc.
Sus In jos
Satoshi Matsumoto.

Satoshi Matsumoto.


Mesaje : 69
Data de înscriere : 17/05/2010

O cafea şi ceva dulce. Empty
MesajSubiect: Re: O cafea şi ceva dulce.   O cafea şi ceva dulce. EmptyMar Mai 18, 2010 10:48 pm

Râse , chelneriţa în trata pe tip ca pe un copil mic şi asta îl amuza.
Sus In jos
Naoki Choshi

Naoki Choshi


Mesaje : 179
Data de înscriere : 17/05/2010

O cafea şi ceva dulce. Empty
MesajSubiect: Re: O cafea şi ceva dulce.   O cafea şi ceva dulce. EmptyMar Mai 18, 2010 10:49 pm

-Multumita?ii zic dupa ce termin o amandina,
C:Normal!ma ciufuleste. Da Nao ai grija, ca daca papi doua ori te ingrasi ori te va durea burta!imi zice privindu-ma.
-Ei si ce?scot limba la ea. De ma ingras imi pierd slujba si daca ma doare burta ma duc la medic. Rezulta nimic grav!zambesc si incep sa o mananc si pe a doua.
Sus In jos
Satoshi Matsumoto.

Satoshi Matsumoto.


Mesaje : 69
Data de înscriere : 17/05/2010

O cafea şi ceva dulce. Empty
MesajSubiect: Re: O cafea şi ceva dulce.   O cafea şi ceva dulce. EmptyMar Mai 18, 2010 10:53 pm

Continuă să râdă de data asta puţin mai tare şi mai ascuţit , dar încercă să mascheze râsul.
Sus In jos
Naoki Choshi

Naoki Choshi


Mesaje : 179
Data de înscriere : 17/05/2010

O cafea şi ceva dulce. Empty
MesajSubiect: Re: O cafea şi ceva dulce.   O cafea şi ceva dulce. EmptyMar Mai 18, 2010 10:56 pm

C:Ala rade de tine!imi zice fata.
-Is obisnuit!dau din mana in semn de las-o balta. Apropo ai niste acadele?o intreb cu niste ochi mare ca de catelus.
C:Cand te vei maturiza?isi da ochii peste cap si se duce intr-o incapere din spate.
Sus In jos
Yukie Sakurai

Yukie Sakurai


Mesaje : 25
Data de înscriere : 17/05/2010

O cafea şi ceva dulce. Empty
MesajSubiect: Re: O cafea şi ceva dulce.   O cafea şi ceva dulce. EmptyMier Mai 19, 2010 9:05 am

Am intrat in cofetarie cu o pofta imensa de o inghetata. M-am uitat putin prin jur si am observat o mana libera, asa ca m-am indreptat spre ea si am luat loc acolo.
Incepusem sa ma uit dupa chelnerita, insa am vazut ca momentan plecase din sala, asa ca mi-am pus in gand s-o astept putin.
Sus In jos
Satoshi Matsumoto.

Satoshi Matsumoto.


Mesaje : 69
Data de înscriere : 17/05/2010

O cafea şi ceva dulce. Empty
MesajSubiect: Re: O cafea şi ceva dulce.   O cafea şi ceva dulce. EmptyMier Mai 19, 2010 7:30 pm

Încetă să râdă şi îşi luă cartea băgând-o în husa chitarei. Privi nepăsător în jur.
Luă între palme ceaşca cu cafea şi sorbi o înghiţitură din ea , turnând dintr-un pliculeţ zahăr , apoi , amestecând.
Sus In jos
Naoki Choshi

Naoki Choshi


Mesaje : 179
Data de înscriere : 17/05/2010

O cafea şi ceva dulce. Empty
MesajSubiect: Re: O cafea şi ceva dulce.   O cafea şi ceva dulce. EmptyMier Mai 19, 2010 7:32 pm

Cath se intoarce cu o punga plina de acadele.
C:Multumit?ma intreaba sarcastica in timp ce mi-a dat punga.
-Foarte!zic fericit si-i dau un pupic pe obraz in semn de multumire apoi imi termin si cea dea doua amandina.
Sus In jos
Yukie Sakurai

Yukie Sakurai


Mesaje : 25
Data de înscriere : 17/05/2010

O cafea şi ceva dulce. Empty
MesajSubiect: Re: O cafea şi ceva dulce.   O cafea şi ceva dulce. EmptyVin Mai 21, 2010 11:46 pm

Am observat o alta chelnerita, asa ca i-am facut semn sa vina sa-mi ia comanda. Am cerut o inghetata de capsuni si in mai putin de 5 minute a si sosit.
Sus In jos
Continut sponsorizat





O cafea şi ceva dulce. Empty
MesajSubiect: Re: O cafea şi ceva dulce.   O cafea şi ceva dulce. Empty

Sus In jos
 
O cafea şi ceva dulce.
Sus 
Pagina 1 din 1

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Life in color :: Oras :: •Cofetarie-
Mergi direct la: