Life in color
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Life in color

RPG !
 
AcasaAcasa  Ultimele imaginiUltimele imagini  CăutareCăutare  ÎnregistrareÎnregistrare  ConectareConectare  

 

 Koizora....

In jos 
2 participanți
AutorMesaj
Misaki Kimura

Misaki Kimura


Mesaje : 67
Data de înscriere : 14/05/2010

Koizora.... Empty
MesajSubiect: Koizora....   Koizora.... EmptyMar Mai 18, 2010 12:10 am

Deschise ochii la sapte dimineaţa, atât indica obiectul de pe noptiera sa. Ştia că nu va mai putea dormi; de la nouă avea mai multe sedinţe foto stabilite de manager. Se ridică, se spală si se imbracă lejer, fără nici o grabă.
Sus In jos
~Yui Miaraki
Admin
~Yui Miaraki


Mesaje : 21
Data de înscriere : 13/05/2010
Varsta : 33

Koizora.... Empty
MesajSubiect: Re: Koizora....   Koizora.... EmptyMar Mai 18, 2010 6:18 pm

Stătea în pat,fiind trează de la ora cinci şi jumătate.Pe la şapte se plictisi şi se gândi să trimită un mesaj lui Misaki.
-Ce faci?Dormi? Trimise mesajul,iar pe ecran a apărut o imagine fugitivă,scriind: Message sent! . Aşteptă răspunsul,privind tavanul.
Sus In jos
https://life-in-color.forumgratuit.ro
Misaki Kimura

Misaki Kimura


Mesaje : 67
Data de înscriere : 14/05/2010

Koizora.... Empty
MesajSubiect: Re: Koizora....   Koizora.... EmptyMar Mai 18, 2010 9:01 pm

Se duse la bucatarie pentru a-si face o cafea. Auzi atunci telefonul vibrand. Se intoarse in dormitor, lua telefonul de pe noptiera si citi mesajul. Se stramba putin si se hotara sa raspunda..in fond nu avea altceva mai bun de facut.
-Nu...nu dorm. M-am trezit acum cateva minute. De ce intrebi? trimise mesajul apoi arunca telefonul in pat si se intoarse in bucatarie.
Sus In jos
~Yui Miaraki
Admin
~Yui Miaraki


Mesaje : 21
Data de înscriere : 13/05/2010
Varsta : 33

Koizora.... Empty
MesajSubiect: Re: Koizora....   Koizora.... EmptyMar Mai 18, 2010 9:07 pm

Mesajul apăru pe ecran,privindu-l şi bufni în râs,fără vreun motiv.
"Nu...nu dorm. M-am trezit acum cateva minute. De ce intrebi? "
-Păi,tu de ce crezi?Voiam să te întreb dacă eşti acasă.La cât ai şedinţele foto?La opt?
Trimise mesajul.
Sus In jos
https://life-in-color.forumgratuit.ro
Misaki Kimura

Misaki Kimura


Mesaje : 67
Data de înscriere : 14/05/2010

Koizora.... Empty
MesajSubiect: Re: Koizora....   Koizora.... EmptyMar Mai 18, 2010 10:01 pm

Pregati cafeaua si se intorse in camera. Privi ecranul telefonului care licarea in continuu, semn ca primise alt mesaj. Lua o gura de cafea, lasand cana pe noptiera apoi se transeste in pat, lua telefonul si citi rapid mesajul.
-Sunt acasa pana la ora 8 jumate-9 .Nu stiu sigur ma suna managerul si imi spune. Poti sa vii..deja imi e lene sa scriu mesaje apasa send apoi arunca telefonul de data aceasta pe jos.
Sus In jos
~Yui Miaraki
Admin
~Yui Miaraki


Mesaje : 21
Data de înscriere : 13/05/2010
Varsta : 33

Koizora.... Empty
MesajSubiect: Re: Koizora....   Koizora.... EmptyMier Mai 19, 2010 1:34 pm

Se gândi puţin,şi se ridică din pat,scoţându-şi tricoul şi pantalonii de pijamale,îmbrăcându-se cu nişte pantaloni scurţi şi un tricou mai larg.Ieşi din cameră,îndreptându-se spre camera fetei.Imediat ce ajunse în faţa uşii ei,bătu de câteva ori,aşteptând să-i deschidă.
Sus In jos
https://life-in-color.forumgratuit.ro
Misaki Kimura

Misaki Kimura


Mesaje : 67
Data de înscriere : 14/05/2010

Koizora.... Empty
MesajSubiect: Re: Koizora....   Koizora.... EmptyMier Mai 19, 2010 5:59 pm

Auzind bataile in lemnul masiv al usii, isi dadu ochii peste cap. Nu avea de gand sa se ridice din pat pentru nimic in lume. Isi lasa capul intr-o parte cautand cu privirea telefonul. Il vazi intr-un colt fara carcasa si baterie. O pufni rasul apoi reveni la pozitia initiala.
-Intra...e deschis ! striga fata din pat.
Sus In jos
~Yui Miaraki
Admin
~Yui Miaraki


Mesaje : 21
Data de înscriere : 13/05/2010
Varsta : 33

Koizora.... Empty
MesajSubiect: Re: Koizora....   Koizora.... EmptyMier Mai 19, 2010 8:42 pm

Apăsă uşor pe clanţă,intrând în camera fetei.Era mai ordonată decât a ei.Privi în jur,apoi îşi îndreptă privirea către ea.Zâmbi scurt şi o salută,mişcându-şi uşor mâna în dreapta şi stânga.
-'Neaţa.
Sus In jos
https://life-in-color.forumgratuit.ro
Misaki Kimura

Misaki Kimura


Mesaje : 67
Data de înscriere : 14/05/2010

Koizora.... Empty
MesajSubiect: Re: Koizora....   Koizora.... EmptyMier Mai 19, 2010 11:52 pm

Se freca usor la ochii apoi se uita la fata studiind-o din priviri, apoi isi trecu mana prin par, ravasindu-l si ii facu loc in pat fetei.
-Mda...neatza! Stai jos!
Sus In jos
~Yui Miaraki
Admin
~Yui Miaraki


Mesaje : 21
Data de înscriere : 13/05/2010
Varsta : 33

Koizora.... Empty
MesajSubiect: Re: Koizora....   Koizora.... EmptyJoi Mai 20, 2010 4:15 pm

Se aşeză lângă ea,cu picioarele încrucişate.
-Cum de te-ai trezit aşa devreme?Nici când erai la liceu nu te trezeai aşa dimineaţă,spuse,fiind gata gata să pufnească în râs.
-Văd că te-ai mai schimbat.Eşti altfel,şi nu,nu te-ai schimbat în rău. Te-ai schimbat în bine,ne.
Sus In jos
https://life-in-color.forumgratuit.ro
Misaki Kimura

Misaki Kimura


Mesaje : 67
Data de înscriere : 14/05/2010

Koizora.... Empty
MesajSubiect: Re: Koizora....   Koizora.... EmptyJoi Mai 20, 2010 7:42 pm

Casca usor apoi se freca din nou la ochi, intinzandu-se pe toata lungimea patului, privand tavanul.
-Umm..habar nu am.nu am mai putut dormi! Pai atunci ma trezeam tarziu pentru ca aveam scoala, si din cauza asta m-a trezeam tarziu! spuse strambandu-se la fata.
-Mda....nu vezi ce bine m-am schimbat? incepu sa rada aratand spre telefonul aruncat pe podea. Trebuie sa fie si bateria pe undeva prin zona aia.
Sus In jos
~Yui Miaraki
Admin
~Yui Miaraki


Mesaje : 21
Data de înscriere : 13/05/2010
Varsta : 33

Koizora.... Empty
MesajSubiect: Re: Koizora....   Koizora.... EmptyJoi Mai 20, 2010 7:47 pm

Strânse puţin din ochi,apoi pufni în râs.
-Mda,aceeaşi Misaki! Super!Ce-ai avut cu săracul telefon?Crede-mă,nu fu el de vină,io am fost,mă. Da pe mine nu mă arunci ca pe telefon,să ştii.Ştiu karate! Am luat centura albă cu tresă.Vezi ce bună sunt? Începu să râdă,căci centura albă cu tresă era cea mai slabă centură,pentru începători.
Sus In jos
https://life-in-color.forumgratuit.ro
Misaki Kimura

Misaki Kimura


Mesaje : 67
Data de înscriere : 14/05/2010

Koizora.... Empty
MesajSubiect: Re: Koizora....   Koizora.... EmptyJoi Mai 20, 2010 7:57 pm

Ramase in aceiasi pozitie, ducandu-si mainile sub cap. Statu astfel cateva minute fara a mai spune ceva. Inchise ochii. Isi deschise dupa cateva clipe, mutandu-si privirea spre geam. Se uita la fel cu o privire linistita, parca zambind, dar era cu gandul de parte.
-Da..asa e cum spui tu! spuse fata neauzind tot din ce prietena ei spusese.
Sus In jos
Continut sponsorizat





Koizora.... Empty
MesajSubiect: Re: Koizora....   Koizora.... Empty

Sus In jos
 
Koizora....
Sus 
Pagina 1 din 1

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Life in color :: Camin :: •Apartamente-
Mergi direct la: